Strony internetowe

tworzenie stron www

Zbuduję dla Ciebie profesjonalną i nowoczesną stronę www

Jako doświadczony webmaster, posiadający bogate doświadczenie, jestem w stanie zaoferować swoim klientom najwyższą jakość usług.

Postawione przeze mnie serwisy są w pełni mobilne i responsywne, co oznacza, że działają na rozmaitych typach urządzeń (począwszy od komputerów osobistych, po tablety i smartfony), z pełnym wachlarzem swoich funkcji. Potrafię uzyskać odpowiednią prędkość serwisu, czyli płynność w jego działaniu, tak bardzo cenioną przez wszelkich użytkowników Internetu.

Wiem, jak ważne jest to, by podstrony ładowały się szybko na każdym urządzeniu, w każdym z możliwych typów przeglądarek. Rozumiem, jak wykorzystać potencjał, który daje obsługa plików serwerowych (.htaccess) i nowych technologii (sprites), a także szereg przydatnych aplikacji, czyniących naszą witrynę bardziej funkcjonalną i przejrzystą.

Sprawnie odczytuję statystyki z narzędzi analitycznych np. Google Analytics, potrafię zbudować efektywne kampanie w Google Adwords. Nieobce są mi taktyki buzzfeedingu (tzw. marketingu szeptanego) oraz tworzenie contentu strony w oparciu o seo copywriting. Nie obce mi jest pojęcie userability, odzyskiwania koszyków i optymalizacji ruchu na stronie pod określone cene (sprzedaż określonych produktów)

Różne techniki tworzenia stron internetowych

Projektowanie stron internetowych

Aby założyć prostą stronę nie potrzeba naprawdę wiele. Wystarczy odrobinę miejsca w internecie, dzięki któremu będziemy mogli zaprezentować wskazane przez nas treści.

Można ku temu skorzystać z ofert darmowych, których obecnie jest od groma, a jeśli zależy nam na projekcie bardziej złożonym, warto skorzystać z konta komercyjnego, jakich również znajdziemy w przestrzeni Internetu mnóstwo.

Dodać należy, że choć niegdyś konta na serwerach internetowych usługodawców nie należały do najtańszych, to rozrost konkurencji na rynku sprawił, że praktycznie każdego stać dziś na utrzymanie własnego serwisu www. Wszystko zależy oczywiście od naszych potrzeb.

Skoro mowa o potrzebach, to, by je poznać, istotna jest przede wszystkim wiedza podstawowa w związku z tym, co na początku staje się niezbędne do założenia strony internetowej, jak uzyskać ją krok po kroku. Wówczas dowiemy się, czy wystarczy nam prosta strona www, czy też bardziej rozbudowany, unikalny serwis.

Jakkolwiek niekonwencjonalny nie byłby nasz pomysł działalności w Internecie, musimy wiedzieć, że czynność tworzenia, a następnie prowadzenia strony www, to ciągłe wgrywanie plików na serwer i modyfikowanie ich. Są to pliki o różnych rozszerzeniach, wszystko jednak ma swój początek w pliku html.

Pomogę Ci wzmocnić Twój serwis

W zakresie moich usług jest również zarządzanie, wsparcie, wprowadzanie zmian i prowadzenie serwisów www dla firm, korporacji, sklepów internetowych.

Mogę pomóc zbudować ofertę bądź też pracować na umowę zlecenie jako informatyk od zmian na stronę. Umiem naprawić niedziałający serwis, stworzyć jego kopię zapasową (ręcznie lub za pomocą aplikacji), przenieść stronę na inną domenę. Sprawdzam się również jako audytor, oferuję konsultacje.

Potrafię zabezpieczyć stronę przed włamaniami hakerskimi, usuwać ich skutki, wskazać przyczyny oraz wykonywać kopie zapasowe.

Wielu klientów poszukuje również pomocy przy odbudowie strony po skasowaniu jej elementów — ten typ usług także z powodzeniem mogę zaoferować.

Każda firma powinna mieć profesjonalną stronę internetową

Jak już zostało wspomniane na początku, strona www jest podstawową etykietą dla każdej dobrze zarządzanej firmy. Od niej w znacznej mierze zależy powodzenie w promocji danego przedsiębiorstwa. Firmy zaniedbujące sferę internetową tracą bardzo wielu klientów i sposób na rozwinięcie swojej działalności.

Cennik stron internetowych

Koszt budowy strony internetowej jest zależny od wymagań przez państwa postawionych – proste strony www moge wykonać od 200 zł. Proponuje państwu skorzystanie z formularza – prosze opisać to, czego państwo potrzebują – odpowiem z wyceną.

kod strony internetowej html

Technologie, którymi operuję

W sposób biegły władam HTML, czyli tym, który jest niezbędny do zaistnienia każdej witryny. To od niego rozpoczęła się era stron internetowych i nic nie wskazuje na to, by wyszedł z użycia. Ponadto, dysponuję rozległą wiedzą na temat środowiska PHP, zarówno na poziomie strukturalnym jak i obiektowym. Obsługuję związane z nim frameworki, takie jak Symfony czy Zend 2.

Sprawnie operuję bazami danych MySQL, co niezbędne jest przy budowaniu każdego większego serwisu. Bez trudu posługuję się kaskadowymi arkuszami stylów (CSS), potrafię dopasować ich kształt do potrzeb klienta. Biegle odnajduję odpowiednie biblioteki Javascript między innymi jQuery, czyli najpopularniejszego obecnie języka związanego z front-end dewelopingiem. Moje aplikacje internetowe są zaawansowane technologicznie, a przy tym proste w obsłudze i przejrzyste.

Jeśli zainteresowała Cię moja oferta, możemy jak najszybciej podjąć współpracę. Słowem wstępu, którym zacząłem ten obszerny artykuł, chciałem nakreślić Ci, jak rozległa jest praca, jaką mogę dla Ciebie wykonać. Dzięki temu, mam nadzieję, nasza współpraca będzie pewna, rezolutna i owocna. Moim zadaniem jest tak skonstruować witrynę, aby poruszanie się wśród jej zasobów było dla odbiorców miłym doświadczeniem, a nie uciążliwym obowiązkiem.

W rzeczywistości zdarza się, że internauci w ogóle nie oglądają stron, w które włożyłeś najwięcej pracy, twórczej energii.

Dlaczego?

Ponieważ ich nie znaleźli. Uściślijmy ostatnie wyrażenie. W Internecie wszystko można znaleźć, z tym że kosztuje to wiele czasu i wysiłku. Jeśli więc Twoja witryna nie jest jedyną, wspaniałą i najbardziej użyteczną stroną w sieci WWW, internauci nie podejmą wysiłku związanego z jej odszukaniem i przeglądaniem.

David Crowder, Rhoda Crowder „Tworzenie stron WWW. Biblia”

strony internetowe wordpress

Najpopularniejsze CMS-y, na których pracuję

CMS-y, czyli systemy zarządzania treścią, są dziś bardzo wygodnym sposobem na tworzenie i prowadzenie serwisów www. Pozwalają na szybkie wprowadzanie aktualizacji, zawierają wiele pomocnych wtyczek, rozwiązań graficznych, dzięki czemu ułatwiają administracje strony.
Najpopularniejsze z CMS-ów to:

  • WordPress —praktycznie najpopularniejszy dziś system zarządzania treścią, oparty o technologie PHP i MySQL. Jest w pełni darmowy, choć za niektóre wtyczki trzeba zapłacić. Stworzony z myślą o obsłudze blogów, szybko znalazł swoje zastosowanie we wielu rodzajach witryn internetowych. Posiada sporą gamę szablonów, jest bardzo stabilny i przyjazny w użytkowaniu.
  • Joomla — drugi co do popularności system zarządzania treścią, także oparty o technologie PHP i MySQL. O ile działanie WordPress’a opiera się na wtyczkach, o tyle Joomla zawiera w sobie specjalistyczne moduły, służące do budowania bardzo zaawansowanych struktur w obrębie danego serwisu. Także Joomla jest bardzo przydatna w budowaniu zaplecza pozycjonującego stronę.
  • Drupal — system i framework na bazie PHP, bardzo przydatny dla stron posiadających duże obciążenie. Świetnie zoptymalizowany, pozwala na prowadzenie olbrzymich serwisów, posiadających w sobie wiele funkcji. Posiada wsparcie dla wielu baz danych: MySQL, PostgreSQL, SQLite, MariaDB, MongoDB czy Microsoft SQL Server.

Wielu webmasterów tworzy własne CMS-y, specjalnie pod własne potrzeby. Popularne są również systemy zarządzania sklepem internetowym, takie jak Prestashop. Powstaje ich w internecie bardzo wiele, nie wszystkie jednak są warte uwagi.

Wpisy blogowe dotyczące stron internetowych