Marzec 2024 - Kolejne aktualizacje Google (Core, Spam)

Marzec 2024 – Kolejne aktualizacje Google (Core, Spam)

Co warto wiedzieć o aktualizacji?

Ostatnio zaktualizowany:

Dzisiaj Google ogłosiło wprowadzenie dwóch ważnych aktualizacji — jednej dotyczącej rdzenia wyszukiwarki, a drugiej nowej polityki antyspamowej.

Celem jest poprawa wyników wyszukiwania i eliminacja stron, które stosują niepożądane praktyki, by pojawić się wyżej w wyszukiwarce Google. Poniżej przedstawiam skrócone najważniejsze informacje dla właścicieli stron internetowych.

Aktualizacja core – Marzec 2024

Jest to złożona aktualizacja, która obejmuje wiele systemów Google. Kluczowe jest wprowadzenie nowego podejścia do jakości treści, które sprawi, że proces będzie bardziej zaawansowany niż w poprzednich aktualizacjach.

Aktualizacja będzie trwała miesiąc i zakończy się w maju 2024.

Twórcy stron nie muszą podejmować żadnych działań, o ile tworzą wartościowe treści.

Nowa polityka antyspamowa – Marzec 2024

Zostały ogłoszone nowe trzy polityki, dzięki którym wyszukiwarka będzie lepiej radzić sobie z negatywnymi praktykami.

Są to:

  1. Nadużywanie wygasłych domen,
  2. Nadużywanie masowej produkcji treści,
  3. Nadużywanie reputacji (autorytetu) strony.

Ważne daty i informacje

Aktualizacje wejdą w życie 5 maja 2024 roku. Strony naruszające te polityki mogą zanotować obniżone miejsce w rankingu lub całkowite usunięcie z wyników wyszukiwania. Właściciele stron mogą zostać powiadomieni przez GSC (Google Search Console).

Podsumowanie i moja opinia

Każda zmiana, która ma na celu wyeliminowanie nieetycznych działań uzyskania rankingu, jest dobra. Algorytmy czasami sprawiają problemy stronom z wartościową treścią, faworyzując treści spamowe, z których bardzo często trudno pozyskać konkretne informacje.

Jestem ciekaw, jak będzie rozwiązane nadużywanie reputacji stron typu WordPress.com czy Medium, gdzie serwisy te pozwalają na publikację artykułów, które są często wykorzystywane w technikach parasite SEO.

Zapraszam do śledzenia mojego bloga, aby być na bieżąco z najnowszymi zmianami.

Custom Sidebar

You can set categories/tags/taxonomies to use the global sidebar, a specific existing sidebar or create a brand new one.