Zalety certyfikatów SSL

 w Artykuły partnera,

Warto wyposażyć własną stronę w certyfikat SSL, ponieważ zyskujemy dzięki temu dodatkowe korzyści i to wszystko bez dużych kosztów. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany do certyfikatu SSL, sprawdź, jakie są zalety posiadania takiego rozwiązania.

Dlaczego warto wdrożyć certyfikat SSL na własnej stronie internetowej? Korzyści jest naprawdę wiele, dlatego trzeba opisać je nieco bliżej.

Certyfikaty SSL – dlaczego warto?

Coraz większa popularność certyfikatów SSL wynika z coraz większej świadomości właścicieli stron internetowych na temat kwestii bezpieczeństwa. Do tego posiadanie takiego certyfikatu to tak naprawdę same zalety. Przede wszystkim certyfikat SSL zapewnia użytkownikom prywatność i bezpieczeństwo danych. Ich transmisja zostaje zabezpieczona, co uniemożliwia jej przechwytywanie i kradzież. Zielona kłódka przy adresie zwiększa tym samym komfort użytkowników przy przeglądaniu stron www, a szczególnie przy wypełnianiu różnych formularzy czy dokonywaniu płatności. Przy okazji należy dodać, że SSL umożliwia właścicielom witryn wdrażanie płatności online i płatności kartami, do czego certyfikat jest wymagany.

Nie można także zapominać, że certyfikat SSL pomaga budować zaufanie do firmy i serwisu internetowego, pomaga poprawiać wizerunek. Dajemy sygnał, że jesteśmy wiarygodni i kwestie bezpieczeństwa są dla nas ważne. Przeglądarki nie oznaczają naszej strony jako niezabezpieczonej. SSL to także włączenie protokołu HTTPS, który jest promowany przez Google, a tym samym ułatwia pozycjonowanie i pomaga w osiągnięciu wyższego miejsca w wynikach wyszukiwania. Istotne jest także to, że zainstalowanie certyfikatu SSL nie jest drogie i nie wiąże się z żadnymi skomplikowanymi czynnościami.

Gdzie znaleźć certyfikat SSL?

Obecnie zdobycie certyfikatu nie jest wcale trudne i nie wymaga żadnych skomplikowanych czynności. Takie certyfikaty mają w swojej ofercie na przykład dostawcy usług internetowych (np. Domeny.pl). Zwykle taki certyfikat można już nabyć przy rejestracji domeny internetowej i to jest zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Trzeba tylko wybrać odpowiedni rodzaj certyfikatu (dostępne są od najprostszych dla małych stron www, aż po certyfikaty używane przez instytucje finansowe). Potem wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami podmiotu oferującego certyfikat. Cały proces nie trwa długo.

Certyfikat SSL coraz częściej pojawia się na stronach internetowych i nie jest to wcale przypadek. Coraz więcej osób dostrzega korzyści płynące z takiego certyfikatu. Z jednej strony zwiększamy bezpieczeństwo użytkowników, a z drugiej – zwiększamy zaufanie do naszej witryny. A wszystko to małym kosztem i bez skomplikowanego działania.

Zostaw komentarz