Zalety certyfikatów SSL

Ostatnio zaktualizowany:
Sponsorowanedomeny.pl

Warto wyposażyć własną stronę w certyfikat SSL, ponieważ zyskujemy dzięki temu dodatkowe korzyści i to wszystko bez dużych kosztów. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany do certyfikatu SSL, sprawdź, jakie są zalety posiadania takiego rozwiązania.

Dlaczego warto wdrożyć certyfikat SSL na własnej stronie internetowej?

Jako ekspert ds. bezpieczeństwa internetowego, zawsze zalecam wdrożenie certyfikatu SSL na stronach internetowych. Dlaczego? Korzyści jest naprawdę wiele. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Certyfikaty SSL – dlaczego warto?

Coraz większa popularność certyfikatów SSL wynika z coraz większej świadomości właścicieli stron internetowych na temat kwestii bezpieczeństwa. Według raportu z 2022 roku przeprowadzonego przez Google, ponad 90% załadowanych stron w Chrome na komputerach stacjonarnych było zabezpieczonych HTTPS, co świadczy o rosnącym trendzie.

Posiadanie certyfikatu SSL to naprawdę same zalety. Przede wszystkim, certyfikat SSL zapewnia użytkownikom prywatność i bezpieczeństwo danych. Ich transmisja zostaje zabezpieczona, co uniemożliwia jej przechwytywanie i kradzież. Zielona kłódka przy adresie zwiększa tym samym komfort użytkowników przy przeglądaniu stron www, a szczególnie przy wypełnianiu różnych formularzy czy dokonywaniu płatności.

Nie można także zapominać, że certyfikat SSL pomaga budować zaufanie do firmy i serwisu internetowego. Dajemy sygnał, że jesteśmy wiarygodni i kwestie bezpieczeństwa są dla nas ważne. Jak pokazuje badanie przeprowadzone przez GlobalSign, 77% użytkowników internetowych jest zaniepokojonych, gdy witryna nie jest zabezpieczona.

Gdzie znaleźć certyfikat SSL?

Obecnie zdobycie certyfikatu nie jest wcale trudne i nie wymaga żadnych skomplikowanych czynności. Takie certyfikaty mają w swojej ofercie na przykład dostawcy usług internetowych (np. Domeny.pl). Zwykle taki certyfikat można już nabyć przy rejestracji domeny internetowej i to jest zdecydowanie najlepsze rozwiązanie.

Trzeba tylko wybrać odpowiedni rodzaj certyfikatu (dostępne są od najprostszych dla małych stron www, aż po certyfikaty używane przez instytucje finansowe). Potem wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami podmiotu oferującego certyfikat. Cały proces nie trwa długo.

Certyfikat SSL coraz częściej pojawia się na stronach internetowych i nie jest to wcale przypadek. Coraz więcej osób dostrzega korzyści płynące z takiego certyfikatu. Z jednej strony zwiększamy bezpieczeństwo użytkowników, a z drugiej – zwiększamy zaufanie do naszej witryny. A wszystko to małym kosztem i bez skomplikowanego działania.

Custom Sidebar

You can set categories/tags/taxonomies to use the global sidebar, a specific existing sidebar or create a brand new one.