Wszystkie informacje i statystyki wtyczek do WordPress

 w WordPress,

Każdy użytkownik WordPress korzysta z wtyczek i możliwości, które oferują. Oficjalna strona WP chwali się ponad 45 tysiącami pluginów do pobrania. Niestety tylko 12058 wtyczek zostało zaktualizowane w ciągu ostatniego roku.

W ostatnim miesiącu bardzo wiele wydarzyło się w świecie WP – wprowadzenie wersji 5.0 spowoduje że większości nie będzie dłużej kompatybilne, z ciekawości więc przeprowadziłem scarping oficjalnej strony WordPressa w celu oszacowania problemu a przy okazji przetestuje rozwiązanie wykresów i danych z arkuszy Google Docs w połączeniu z WordPressem.

Skan oficjalnej witryny został przeprowadzony 1 grudnia 208 roku, czyli datą jeszcze przed wdrożeniem wersji 5.0. Jest to mój pierwszy artykuł „statystyczny” dlatego dane mogą być niedokładne. Wykresy i dane wykorzystane w artykule znajdują się w plikach arkuszy Google Sheet.

Oficjalne repozytorium to.. 46432 pluginów, z czego 8032 pluginów nie wygenerowało choć 1 pobrania w ciągu tygodnia

Dane własne (na podstawie skanu witryny WordPress dnia 1.12.2018)

Artykuł podzielony jest na sekcje, wynika to z faktu wczytywania dużej ilości danych i generowania wykresów, artykuł również będzie uzupełniany. Celem jest stworzenie artykułu, który po  wgraniu nowych danych, wygeneruje automatycznie odpowiednie wykresy co pozwoli na cykliczne badanie trendów w rozszerzeniach do tego system CMS.


Kompatybilność wersji 

Autor wtyczki, dodając do repozytorium określa z jaką wersją jest on kompatybilny, zazwyczaj autorzy podają wersje od tej, na której pracowali gdy tworzyli wersje, dlatego w zestawieniu pomiędzy 3.0.0 a 3.9.9 jest ich najwięcej (okres tego przedziału wersji trwał 4 lata 2 miesiące i 18 dni)WordPress Version Plugins


Ostatnia aktualizacja wtyczki

Większość wtyczek do WordPressa.. jest porzucona – jeżeli założymy że rozszerzenia nie aktualizowane od roku są bezwartościowe to stanowią one.. 70,13%, 27% stanowią te, które zostały zaaktualizowane w ostatnich 12 miesiącach. Wielu autorów, systematycznie aktualizuje wtyczki – w okresie 1-3 miesiąca wstecz zostało zaktualizowane 4186 wtyczek (9,57%) całości!


Oceny wtyczek

Na podstawie ocen dodawanych przez użytkowników, ponad 30% (14228 wtyczki) ma ocenę 5 na 5. Nie ukrywam że ta liczba mnie zdziwiła. Smutne jest to że 20012 pluginów nie ma jakiejkolwiek oceny.

 


Najpopularniejsze tagi per wtyczka

Jakie rozwiązania są najpopularniejsze wśród twórców pluginów? Dominuje tag admin z ogromną przewagą nad resztą stawki, comments, facebook, analitycs i gallery. O ile galeria, integracja i analityką naprawdę WordPressowi powinna sie przydać o tyle wtyczki związane z panelem administracyjnym mnie zdziwiły.

Wybierzmy kilka wyrazów tagów (minimalna liczba powtórzeń tagu – 5):

  • Admin występuje 9541 razy 
  • Facebook występuje w 3415 wtyczkach
  • Comments występuje w tagach wtyczek 3714 razy
  • Analitycs występuje łącznie 2394 razy
  • Gallery występuje łącznie 2425 razy

Strony: 1 2 3 4