Ochrona własności intelektualnej

monitoring i ochrona własności intelektualnej

Sieć jest miejscem, w którym codziennie publikowane są ogromne ilości informacji, plików, filmów i zdjęć, dlatego bardzo trudno ją kontrolować. Jest to niejaką zachętą dla osób, które notorycznie łamią prawa autorskie publikując zdjęcia, które nie należą do nich i które nie zostały w odpowiedni sposób opisane.

Bardzo często brakuje nawet wzmianki, kto jest ich autorem, a także skąd właściwie pochodzą. Jak się okazuje, tego typu praktyki nie dotyczą wyłącznie osób prywatnych. W sposób niedozwolony zdjęcia wykorzystują także internetowe wydania dzienników i czasopism. Wszystko to sprawia, że autorzy zmuszeni są walczyć o swoje prawa.

Nie jest to łatwe, jednak praktyka pokazuje, ze można odnieść zwycięstwo, zwłaszcza korzystając z usług firm, które oferują pomoc w wyszukiwaniu i zgłaszaniu naruszeń. Wyroki sądów udowadniają, że podobnych wygranych spraw jest coraz więcej.

Kradzież zdjęcia, filmu i elementów strony

Oczywiście kradzież zdjęć to niejedyny problem, z jakimi autorzy musza zmagać się w sieci. Kopiowane i niewłaściwie wykorzystywane są również filmy, a nawet poszczególne elementy stron internetowych.

Bardzo często służą one właścicielom innych stron jako uzupełnienie treści, jednak zdarzają się również przypadki sprzedawania nieswoich prac i wykorzystywania ich w celach zarobkowych. Co więcej, w pewnych sytuacjach używane są one do przestępstw, przez co ich autorzy mogą mieć problemy z prawem.

Oferta dla fotografów, firm i youtuberów

Mając to na uwadze, realizuję usługi związane z ochroną własności intelektualnej przed kopiowaniem, kradzieżą i wykorzystaniem bez zgody autorów. Swoją ofertę kieruję przede wszystkim do osób wykonujących zdjęcia, publikujących w sieci nagrania wideo, a także firm.

Zrobię wszystko, aby Państwa prace nie znalazły się w niepowołanych rękach. W przypadku wykrycia wszelkich nieprawidłowości, podejmuję odpowiednie kroki.

Dowody i monitoring własności intelektualnej

Moja praca opiera się między innymi na dokładnej analizie zawartości wybranych stron internetowych pod kątem wykorzystania Państwa własności intelektualnej. Zbierane są przeze mnie również dowody, które mogą zostać wykorzystane w ramach ewentualnej postępowania przed sądem.

Prawo do zdjęć i innych prac jest w sieci łamane nagminnie, dlatego oferuję profesjonalną ochronę i pomoc w zwalczaniu tego procederu.