Konfiguracja sieci, poczty, pakietów biurowych i programów

Konfiguracja email, programów komputerowych

Chcąc w sposób odpowiedni wykorzystać możliwości naszego komputera, także w sieci, należy w sposób odpowiedni dostosować jego pracę. Mowa w tym miejscu przede wszystkim o właściwej konfiguracji różnego rodzaju aplikacji i programów, a także sieci internetowej.

Gwarantuje wykonanie wszelkich wymienionych czynności w sposób w pełni profesjonalny i z uwzględnieniem specyfiki Państwa komputerów i zadań, jakie powinny wykonywać. Zajmuję się zarówno konfiguracją sieci LAN, jak i bezprzewodowych – ustawię WiFi w Państwa domu, w sklepie, w restauracji i w każdym innym miejscu. Dostosowywanie zarówno sieci domowej, jak i firmowej przebiega z uwzględnieniem zindywidualizowanych potrzeb moich Klientów.

Zagrożenia wynikające ze złej konfiguracji

Wbrew pozorom, odpowiednie dostosowanie pracy sieci i wszelkich związanych z nią programów jest bardzo istotne. Niedoświadczony użytkownik może nieumyślnie doprowadzić do groźnej sytuacji, wynikającej z niezachowanie należytej ostrożności.

A lista potencjalnych zagrożeń jest naprawdę spora. Wymienić można między innymi włamania do sieci domowej i firmowej oraz wykorzystanie skradzionych plików do przestępstw różnego rodzaju. Wszelkie problemy wynikać mogą również z niezabezpieczenia istotnych pakietów informacji bądź wszelkich aplikacji i systemów działających w naszej sieci. Brak szyfrowania może chociażby doprowadzić do wykradzenia danych naszych klientów, czego z pewnością byśmy nie chcieli.

Programy komputerowe i biurowe

Żeby uniknąć podobnych sytuacji, oferuję dostosowanie i zabezpieczenie kluczowych programów. Konfiguracja obejmuje między innymi serwer pocztowy oraz konkretnego klienta poczty – może być to standardowy Outlook lub programy zewnętrzne, takie jak chociażby Zimbra czy Thunderbird.

Moje usługi obejmują dostosowanie do potrzeb firmy zarówno programów z systemu MS Windows, jak i mniej popularnych licencji Linux.