Hosting internetowy

Serwer WWW hosting i administracja

Niezbędne do strony www jest:

  • wydajny serwer, z obsługą skryptów PHP oraz bazy danych MySQL (jest to standard na dzisiaj),
  • domena, czyli nasz adres w internecie,
  • niespotykane logo, frazy i content, jakie przygotuje dla nas grono fachowców.

Czy to wszystko brzmi niejasno? Na pewno. Wyjaśnijmy więc krok po kroku.

Domena WWW

Domena odpowiada za adres naszej strony. Jest ona ciągiem nazw, dzięki którym odnajdujemy naszą witrynę w sieci. Aby strona uzyskała jak największą popularność, warto zainwestować w możliwie najprostszą i najbardziej efektywną domenę, czyli o rozszerzeniu .com, .pl, tudzież takim, które kojarzyć będzie się z reprezentowaną przez nas branżą.

Koszt domeny zależy od rejestratora i końcowej składni domeny – egzotyczne nazwy kosztują więcej. Popularne serwisy oferujące domeny w atrakcyjnej cenie umożliwiają rejestracje za złotówke – lecz koszt odnowienia domeny jest 2 razy większy niż normalnie

Hosting WWW

Hosting z kolei to po prostu udostępniony przez dostawcę zestaw usług internetowych, razem z serwerem i systemami wsparcia, w jaki wyposażona jest nasza witryna. Przy wyborze dostawcy, musimy zwracać uwagę, czy oferuje nam pełne wsparcie dla technologii, w której jest tworzona strona jak np. wersja php. Czy umożliwiają wykonywanie kopii zapasowej, odpowiednią ilość miejsca na serwerze, czy posiadają limity transferu i są godni zaufania.

Osoba zarządzająca – administrator

Osoba zarządzająca (administrator strony www) zajmuje się więc dbaniem o jakość funkcjonowania naszej witryny, aktualizowanie treści, modyfikacją szablonu, konserwacją skryptu i innymi czynnościami, bez których nasz serwis prędzej czy później przestanie działać.