SEO: Jak zacząć? Zgłębiając tajniki optymalizacji stron internetowych

Zrozum White Hat i Black Hat SEO: Techniki, których powinieneś używać i unikać

Ostatnio zaktualizowany:

Ważne jest bezpieczne pozycjonowanie, ponieważ niewłaściwe działania mogą skutkować karą dla strony, a nawet jej zablokowaniem. Czy możliwe jest bezpieczne pozycjonowanie strony? Jak zminimalizować ryzyko dla firmy?

Co to jest bezpieczne pozycjonowanie stron?

Bezpieczne pozycjonowanie stron, zwane technikami White Hat SEO, to zestaw działań mających na celu promowanie strony zgodnie z wytycznymi Google. Podstawą pozycjonowania jest tworzenie strony internetowej przyjaznej zarówno dla użytkowników, jak i wyszukiwarek.

Kluczowe jest umieszczanie na stronie treści przystępnych i merytorycznych. Ważne jest, aby treść na stronie była oryginalna i niekopiowana. Duże znaczenie ma również struktura strony i rozmieszczenie tekstu – dla czytelności, która jest ważna zarówno dla czytelników, jak i robotów. Meta tagi, tytuły i nagłówki muszą zostać odpowiednio zoptymalizowane, a strona musi spełniać standardy UX.

Jak bezpiecznie współpracować z agencją SEO?

Bezpieczne SEO zaczyna się od wyboru agencji SEO, kluczowe jest wybranie firmy rzetelnej. Jako przedsiębiorca powinieneś znać szczegóły za co płacisz. Umowa z firmą marketingową powinna być dokładnie sporządzona, zawierając szczegółowy zakres obowiązków firmy.

Pozycjonowanie bez formalnej umowy może także być bezpieczne, niektóre firmy stosują odmienną strategię rozliczania za pracę. Możesz zlecić pozycjonowanie bez umowy, płacąc każdego miesiąca dobrowolnie określoną kwotę, a agencja dostosuje działania SEO do otrzymanego budżetu. To Ty jako klient możesz dyktować warunki, nie musi być na odwrót.

Techniki Black Hat SEO – czego należy unikać?

Black Hat SEO to działania, których agencje SEO powinny unikać, ale które nadal są czasem stosowane. Niektóre mogą skusić się na korzystanie z tych niebezpiecznych technik, ponieważ strona faktycznie może pojawić się wyżej w wynikach wyszukiwania Google, ale efekt taki będzie tylko chwilowy.

Do najpopularniejszych praktyk Black Hat SEO zaliczamy:

  • keyword stuffing – nadmierna ilość fraz kluczowych na stronie, co jest nienaturalne i może skutkować uznaniem strony za spam,
  • cloaking – pokazywanie strony w dwóch wersjach: jednej dla robotów (ze słowami kluczowymi), a drugiej dla użytkowników (bez nich). Niektórzy ukrywają treść, stosując mały rozmiar czcionki w kolorze tła strony,
  • spamowanie – zbyt duża ilość słów kluczowych na stronie, które mogą być ukryte lub są niewłaściwe dla treści strony,
  • kopiowanie linków – firmy mogą korzystać z systemu wymiany linków, który automatycznie umieszcza dużą ilość linków na danych stronach.

Przy wyborze firmy marketingowej zwróć uwagę na stosowaną przez nią strategię. Firmy, które inwestują w oryginalne treści, mają własny zespół copywriterów, prowadzą pomysłowy link building oraz efektywnie wykorzystują social media w swojej pracy, zasługują na uwagę.

Custom Sidebar

You can set categories/tags/taxonomies to use the global sidebar, a specific existing sidebar or create a brand new one.