android telefon

Jak pobierać z Youtube Filmy i Muzyke na Telefonie z Androidem?

Praktyczny poradnik pobierania treści z YouTube na Androida.

Ostatnio zaktualizowany:

Artykuł, który napisałem wcześniej, skupiał się na pobieraniu muzyki z YouTube na komputer. Wówczas nie wspominałem o sposobie pobierania muzyki bezpośrednio na smartfon z Androidem. Dlatego teraz postanowiłem wypełnić tę lukę informacyjną. To, co przedstawię, jest naprawdę proste i nie wymaga ponoszenia kosztów.

Chcę Wam przedstawić aplikację o nazwie NewPipe. To nie tylko zwykła aplikacja – to pełnowartościowy odtwarzacz YouTube, który zapewnia lepsze wrażenia użytkownika niż standardowe korzystanie z przeglądarki internetowej na smartfonie. Warto dodać, że NewPipe nie jest dostępny w oficjalnym sklepie Google Play. Powód? Google ma w swoim regulaminie zapisy zabraniające udostępniania tego typu aplikacji. Takie programy są z sklepu usuwane.

W poniższym poradniku opisuję, jak pobrać i zainstalować aplikację, a następnie jak z jej pomocą pobierać filmy w formacie MP4 lub pliki dźwiękowe w formatach MP3 lub M4A. Dzięki temu będziesz mógł słuchać ulubionej muzyki bez korzystania z YouTube, ale bezpośrednio z pamięci Twojego telefonu.

Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na aplikację NewPipe. Oferuje ona znacznie więcej niż tylko możliwość pobierania filmów lub muzyki z YouTube. Jednym z ciekawych atutów tej aplikacji jest funkcja odtwarzania w tle, która pozwala na słuchanie dźwięku filmu podczas korzystania z innych aplikacji na smartfonie.

  • Po pobraniu instalujemy aplikację na naszym telefonie,
  • Następnie uruchamiamy ją,
Newpipe – interfejs
Newpipe – interfejs aplikacji
  • Nawigujemy do interesującego nas filmu. Tam, obok odtwarzacza, pojawi się szereg opcji takich jak: playlista, odtwarzanie w tle, tryb okienkowy oraz przycisk „Pobierz”.
Opcje odtwarzacza NewPipe
Możliwości odtwarzacza NewPipe
    • Wybieramy, czy chcemy pobrać cały film w formacie MP4, czy może tylko ścieżkę dźwiękową. Warto zaznaczyć, że format M4A to odpowiednik popularnego formatu .mp3.
Pobieranie dźwieku z filmu YouTube na android
Proces pobierania filmu lub dźwięku z filmu
  • Akceptujemy żądanie aplikacji do rozpoczęcia pobierania,
  • Po zakończonym procesie możemy otworzyć pobrane pliki w dowolnym odtwarzaczu muzyki dostępnym na Androidzie.

Podsumowanie

Dla wielu z nas YouTube jest niewyczerpanym źródłem rozrywki, edukacji i inspiracji. Jednak nie zawsze mamy dostęp do Internetu czy wystarczająco dużo danych, aby swobodnie korzystać z tej platformy. Dlatego warto znać sposoby, które pozwalają na korzystanie z jej zasobów offline.

NewPipe nie jest jedynie narzędziem do pobierania. To sposób na zyskanie większej swobody w korzystaniu z treści YouTube:

  1. Oszczędność danych – Pobierając filmy czy muzykę raz, możesz je odtwarzać wielokrotnie bez konsumowania danych komórkowych.
  2. Odtwarzanie w tle – Dzięki temu możesz słuchać muzyki czy podcastów z YouTube podczas korzystania z innych aplikacji lub gdy ekran jest wyłączony.
  3. Bez reklam – Pobierając treści, unikasz przerywających oglądanie reklam.

A na koniec mała rada: Pamiętaj, by zawsze szanować prawa autorskie. Pobieraj tylko te materiały, na które masz pozwolenie lub które są dostępne na licencjach pozwalających na ich pobieranie i użytkowanie w określony sposób.

Dzięki zaufaniu do tego poradnika i wyborze NewPipe. Mam nadzieję, że przyniesie Wam to wiele korzyści i komfortu w korzystaniu z treści z YouTube. Jeśli macie swoje spostrzeżenia czy dodatkowe pytania – pozostawcie komentarz poniżej!

Custom Sidebar

You can set categories/tags/taxonomies to use the global sidebar, a specific existing sidebar or create a brand new one.