Jak pobierać z Youtube Filmy i Muzyke na Telefonie z Androidem?

 w Oprogramowanie, Poradniki,

Napisałem swego czasu artykuł o tym jak pobierać muzykę z YouTube na komputer, jednak nie poruszyłem w nim tego jak można pobierać bezpośrednio muzykę z YouTube na smartfon z Androidem. A jest to bardzo łatwe. Wymaga tylko zainstalowanie nieoficjalnego odtwarzacza YouTube. Przedstawiony sposób jest bezpłatny.

Aplikacja nazywa się NewPipe i jest ona odtwarzaczem YouTube. Oznacza to, że działa lepiej niż bezpośrednie otworzenie strony w przeglądarce internetowej na telefonie. Programu nie znajdziecie w oficjalnym sklepie Google Play. Google posiada w regulaminie wytyczne, by tego typu aplikacji nie udostępniać w sklepie. Są one bardzo szybko kasowane.

Poradnik poniżej zawiera informacje jak pobrać aplikacje, zainstalować ją i wykorzystać do darmowego pobrania pliku wideo w formacie MP4 lub pliku w formacie MP3 lub M4A. Dzięki temu później będziesz mógł bezpłatnie słuchać muzyki bezpośrednio z pamięci telefonu, a nie serwisu YouTube.

Polecam korzystanie z tej aplikacji, ponieważ nie tylko umożliwia pobieranie filmów czy ścieżki dźwiękowej z YouTube ale również posiada wiele fajnych funkcji jak odtwarzanie w tle audio filmu.

  • Instalujemy aplikacje na telefonie,
  • Uruchamiamy aplikacje,
Newpipe – interfejs

Newpipe – interfejs

  • Przechodzimy do filmu, który nas interesuje. Na stronie z filmem, w odtwarzaczu pojawi się opcja playlisty, odtwarzania w tle, tryb okienkowy oraz przycisk Pobierz.
Opcje odtwarzacza NewPipe

Opcje odtwarzacza NewPipe

  • Następnie należy wybrać rodzaj pobierania, czy ma pobrać film w formacie MP4 czy też sam dźwięk. Rozszerzenie M4A jest w zasadzie tym samym co .mp3.
Pobieranie dźwieku z filmu YouTube na android

Pobieranie filmu lub tylko dźwięku.

  • Zezwalamy na pobranie pliku przez aplikacje.
  • Po pobraniu możemy otworzyć pliki w aplikacji do słuchania muzyki na Androidzie.

Zostaw komentarz