Na czym polega praca w chmurze i dlaczego warto?

 w Artykuły partnera,

Praca w chmurze to rozwiązanie, które staje się coraz popularniejsze wśród właścicieli polskich firm. Dotyczy to przedsiębiorstw zajmujących się różnymi dziedzinami – od IT, przez marketing, aż po branżę budowlaną. Na czym polega praca w chmurze i co możesz zyskać, wprowadzając tę innowację do swojej firmy?

Czym jest i do czego służy chmura?

Chmura jest siecią połączonych ze sobą serwerów, które służą do przechowywania plików, obsługiwania aplikacji czy przetwarzania danych.. Jej serwery zlokalizowane są w różnych miejscach świata, lecz nie przeszkadza to w natychmiastowym przekazywaniu informacji. W przypadku chmur publicznych właścicielem systemów oprogramowania jest dostawca usługi (np. Google, Microsoft, Amazon), który odpowiada za nieprzerwany dostęp.

Praca w chmurze znacząco ułatwia funkcjonowanie firmy oraz usprawnia wymianę informacji między pracownikami. Na chmurze można bowiem nie tylko przechowywać pliki, lecz również wykonywać obowiązki służbowe związane z obsługą aplikacji, takich jak arkusz kalkulacyjny czy edytor tekstu.

Office 365 zapewnia dostęp do licznych narzędzi w chmurze, m.in. poczty, firmowego kalendarza, przestrzeni do przechowywania plików, edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, aplikacji do tworzenia prezentacji, notatnika czy narzędzi do wideokonferencji i czatu. Pracownicy mają dostęp do chmury z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu, a praca nad tekstem, sprawozdaniem czy prezentacją może odbywać się indywidualnie lub w zespole.

Microsoft Office 365 – najchętniej wybierana chmura biznesowa

Word, Excel i PowerPoint to narzędzia, z których wielu z nas korzysta na co dzień. Dzięki powszechnej znajomości obsługi tych programów Microsoft Office 365 jest jedną z najczęściej wybieranych platform znajdujących się w chmurze.

Chmura Office 365 składa się z następujących elementów:

  • dysk w chmurze OneDrive,
  • poczta Office ze wspólnym firmowym kalendarzem Outlook,
  • edytor tekstu Word,
  • arkusz kalkulacyjny Excel,
  • narzędzie do tworzenia prezentacji PowerPoint,
  • notatnik OneNote,
  • platforma do czatowania i prowadzenia wideokonferencji Teams.

Aby wejść do  usług chmurowych pakietu Office 365, niezbędne jest logowanie. Jeśli pracownik zaloguje się do systemu Windows za pomocą konta służbowego, automatycznie zostanie zalogowany do aplikacji pakietu Office. Usługa Microsoft Office 365 umożliwia instalowanie pakietu Office 365 i logowanie się do niego na 5 komputerach, 5 tabletach oraz 5 smartfonach. i.

Na czym polega praca w chmurze Microsoft 365?

Firmy, które decydują się na pracę w chmurze, usprawniają komunikację między osobami pracującymi stacjonarnie lub zdalnie. Wygodna komunikacja z poziomu przeglądarki, bez konieczności wykonywania połączeń telefonicznych, to udogodnienie, jakie zapewnia Office 365. Poczta w chmurze również cieszy się dużą popularnością, gdyż umożliwia stworzenie skrzynki e-mail w domenie  organizacji, co podnosi prestiż przedsiębiorstwa. Poczta Office została też wyposażona we współdzielony kalendarz, który ułatwia organizację pracy wewnątrz całej jednostki.

Office 365 to nie tylko poczta firmowa, lecz także możliwość bezpiecznego przechowywania plików w chmurze, edytowania dokumentów wspólnie z całym zespołem czy prowadzenia wideokonferencji ze współpracownikami lub klientami.

Zostaw komentarz