Jakie wtyczki WordPressa wybrać? 30 najlepszych pluginów, z których korzystam!

 w WordPress,

Przy planowaniu, bądź użytkowaniu strony internetowej opartej o WordPress zadasz (a jeżeli trafiłeś tutaj z wyszukiwarki Google to właśnie zadałeś, pytanie: Jakie wtyczki zainstalować do WordPressa? Wpis zawiera 30 najlepszych pluginów, które dadzą Ci o wiele więcej możliwości pracy na tym systemie.

Moje kilkuletnie doświadczenie w tworzeniu stron internetowych na WP oraz pozycjonowaniem serwisów klientów opartych o ten system pozwoliło mi wytworzyć system pracy i listę wtyczek którą tutaj przedstawię w formie przyjaznej, interaktywnej tabelki.

Zróbmy to pluginem do WordPressa!

Standardowe pytanie zadane przez wiele osób 🙂

Nie korzystaj z wielu wtyczek! Sam stosuję się do reguły maksymalnie 10 wtyczek. Większość wtyczek należy skonfigurować i przetestować różne opcje konfiguracji, testów – sama instalacja nie zawsze oznacza ze plugin działa prawidłowo.

Pamiętaj by przed każdą pracą z wtyczkami, pracować na kopii zapasowej strony www (wersji deweloperskiej) i po sprawdzeniu działania, kompatybilności i stabilności strony, można wykonać instalacje na wersji produkcyjnej.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat danej wtyczki – możesz to zrobić klikając w link i przechodząc do oficjalnego repozytorium WordPressa.

30 najlepszych wtyczek do WordPressa

Pluginy, które mogą okazać się nie zbędne przy pracy ze stroną internetową opartą o WordPressa. 🙂 Kolejność losowa


NazwaOcenaIlość instalacjiZastosowanieLink
A3 Lazy Load100000Powolne wczytywanie zasobów dla użytkownika odwiedzającego twojego WordPress
Autoptimize700000Poprawa prędkości strony (minifkacja i inne)
Advanced Database Cleaner30000Czyszczenie i optymalizacja bazy danych zawierającej WordPressa
Cache Enabler50000Najszybszy i najprosztszy plugin do generowania cache
Contact Form 7 + Flamingo5000000Przyjazny i łatwy w instalacji formularz kontaktowy umożliwiający wysłanie wiadomości bezpośrednio ze strony internetowej opartej o WP. Flamingo to wtyczka, która przechowuje wpisane rekordy w formularzu - co ułatwia prace i umożliwia szybkie wyłapanie błędnego formularzu.
Custom Sidebars200000Umożliwia wykorzystanie dowolnych pasków bocznych (sidebarów) w zależności od rodzaju strony czy bezpośredniego wpisu, taksonomii
EWWW Image Optimizer700000Wtyczka do kompresji zdjęć i miniaturek oraz generowanie obrazów w najnowszym formacie (.webp)
FooBox Image Lightbox100000Wtyczka galerii do WordPressa (rozszerza funkcjonalność zdjęć i galerii natywnej w WP - lightbox i więcej) oraz jest responsywna
Invisible reCaptcha60000Umożliwia instalacje kodu captcha zabiezpieczającego przed spamerami
Loco Translate800000Wtyczka do tłumaczenia elementów strony, pluginów i innych w WordPressie w formacie (w zależności od tego czy autor danego szablonu dobrze ją zaprojektował)
No Category Base (WPML)100000Usuwa nazwe kategorii z sluga wordpressa np. ‘strona.com/category/my-category/’ to strona.com/my-category/
Plugin Load Filter3000Wtyczka do zarzadzania wtyczkami - umozliwia selektywne uruchamianie pluginow w zaleznosci od rodzaju strony czy zawartosci tresci tym samym poprawiac szybkosc wczytywania sie poszczegolnych podstron serwisu
Post SMTP80000Wtyczka umożliwia wdrożenie zewnętrznego konta mail, z którego Wordpress będzie korzystał wysyłając maile, formularze, odzyskanie haseł itp.
Redirection1000000Niezastapiona wtyczka do przekierowan 301 i monitorowania stron i ich dostepnosci - obowiazkowa podczas zmiany domeny czy struktury linkow na stronie!
Schema50000Wtyczka do WordPress wspomagająca pozycjonowanie elementów znajdujących się w treści (znaczniki rich snippets) takich jak video, breadcrumb.
Shortcodes Ultimate800000Zestaw krotkich kodow, umozliwiajacych rozbudowe funkcjonalnosci wordpressa w latwy i przyjazny sposob (przyciski, kolumny itp)
Table of Content Plus300000Plugin spisu tresci, ktory generuje na podstawie naglowkow znajdujacych sie w tresci wpisu / strony.
TablePress700000Wtyczka umozliwia latwe generowanie i zarzadzanie estetycznymi i interaktywnymi tabelami danych (ta tabelka zostala wykonana za pomoca tej wtyczki)
What the File50000Wtyczka wyswietla jakie pliki skorki biora udzial podczas wczytywania danej podstrony WordPressa - umozliwia szybko lokalizacje pliku, idealna podczas pracy np. nad tworzeniem nowych szablonow taksonomii
TinyMCE Advanced & Tiny MCE Clear Float2000000Lepsze zarządzanie klasycznym edytorem tekstu z możliwościa dodania takich elementów jak przycisk Justowania do WordPressa (Tiny MCE Clear Font - do czyszczenia elementów opływających np obrazu obok treści)
WP Youtube Lyte10000Przyjazne wczytywanie filmów YouTube (Spróbuj wstawić 10-20 filmów do wpisu i zobacz co się stanie przed i po zainstalowaniu tej wtyczki!)
Yoast SEO5000000Najlepsza wordpressowa wtyczka do pozycjonowania. Umożliwia ustawienie wielu informacji SEO + Social Media
iThemes Security900000Wtyczka do bezpieczeństwa i zabezpieczenia WordPressa
Page Builder by SiteOrigin1000000Łatwy i przyjazny w obsłudze PageBuilder do tworzenia estetycznej treści (idealny dla osób, które nie znają HTML / CSS)
Advanced Custom Fields1000000Wtyczka do tworzenia latwych i przyjaznych pol dodatkowych (custom fields) i projektowania standaryzowanej tresci na stronach wordpressowych.
WooCommerce4000000Wtyczka rozszerzająca WordPressa o funkcjonalność sklepu internetowego
Regenerate Thumbnails1000000Wtyczka regeneruje miniaturki i zdjecia pochodne od oryginalu.
BackWPup600000Wtyczka do automatycznego wykonywania kopii zapasowej strony, jej bazy danych oraz umieszczenia tych plikow na serwerze zewnetrznym - w zaleznosci od wybranej opcji wymagane sa dodatkowe rozszerzenia sererwa (curl, ftp etc)
Wordpress Importer4000000Wtyczka pozwala na latwy eksport i import tresci do WordPressa. Jest to bardzo przydatne przy imporcie na przyklad tysiecy rekordow z pliku Excel w wybrana taksonomie.
Polylang400000Wtyczka umożliwia stworzenie dwujęzycznej i więcej jezycznej strony opartej na WordPressie w bardzo przyjazny i przystępny sposób

A może znasz lepsze wtyczki, niż tu, te które zostały podane?
Zapraszam do dyskusji.

1 Komentarz

Mateusz Dudek

18 lutego, 2019

Jeśli chodzi o zabezpieczenie sprawdź Wordfence Security (https://wordpress.org/plugins/wordfence/) – wygląda dobrze.
Do zestawienia dorzuciłbym (dla laików) wtyczkę Really Simple SSL (https://wordpress.org/plugins/really-simple-ssl/) – można to oczywiście zrobić w htaccess ale gdy ktoś nie wie jak, to ta wtyczka załatwi sprawę bardzo szybko 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz