Jaka wtyczka do płatności WordPress? Podpowiadamy!

Ostatnio zaktualizowany:

Najpopularniejszą obecnie platformą blogową jest niewątpliwie WordPress, a to ze względu na wyjątkową łatwość zarządzania treścią oraz bogactwo przydatnych do optymalizacji wtyczek. Atrakcyjne treści generują coraz większy ruch, co pozwala uruchomić systemy zarabiania za pośrednictwem bloga. Efektywna, szybka realizacja sprzedaży i płatności w WordPress jest natomiast możliwa dzięki wtyczce Fast Micro Pay.

Blog jako narzędzie do zarabiania

Można pisać blog dla własnej przyjemności. Jednak coraz więcej osób docenia moc zarobkową prezentowanych przez siebie treści. Użytkownicy internetu potrzebują konkretnej, wartościowej i użytecznej wiedzy. Jeżeli jesteś w stanie taką zaoferować, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby jednocześnie zacząć zarabiać, uruchamiając płatny dostęp do treści.

Przewodnik: Jak uruchomić płatny dostęp do treści premium przez Dotpay?

Tak właśnie działają płatności WordPress, które obsługuje wtyczka Fast Micro Pay, integrując się z bramkami Dotpay, PayU, TPay, Przelewy24 czy Simpay.

Plugin Fast Micro Pay umożliwia zarabianie na konkretnych stronach, płatnych wpisach, prezentacjach multimedialnych, webinarach, autorskich fotografiach, e-bookach czy audiobookach. Możliwości jest zatem sporo. Ważne jedynie, aby wpierw zbudować bazę klientów i odpowiednią z nimi relację.

Przewodnik: Jak uruchomić płatny download ebooka przez PayU?

Oczywiście uruchomienie sprzedaży konkretnych treści na stronie wiąże się zarazem z koniecznością rozwiązania jednego dylematu technicznego, czyli wprowadzenia bezpiecznych i szybkich płatności online. W sprzedaży treści premium wyjątkowo pomocna się okazuje wtyczka Fast Micro Pay. Dzięki niej wszelkie procesy płatności internetowych zostają bardzo uproszczone i w pełni zautomatyzowane.

Poznaj funkcjonalność wtyczki Fast Micro Pay

FMP pozwala sprzedawać produkty poprzez płatności online czy w ramach SMS Premium z wykorzystaniem serwisu Simpay czy TPay. Łatwo zablokować określone treści na stronie, i to dotyczy to zarówno całego wpisu, jak i konkretnego fragmentu. Dzięki pluginowi następuje bezpośrednie przekierowanie z wpisu darmowego np. ofertowego na wpis zablokowany z treścią płatną.

Przewodnik: Płatny dostęp do treści przez SMS Premium TPay.

Wtyczka Fast Micro Pay umożliwia dodawanie, swobodne edytowanie czy też usuwanie konkretnych usług płatności internetowych. Bez problemu można wykreować pożądany wygląd okna zakupowego, który znika w odpowiednim momencie, a więc po wprowadzeniu kodu dostępu i opłaceniu danej usługi. Łatwo też ustanowić dedykowaną cenę dla konkretnej treści, ale również wyłączyć czasowo usługę płatności bez jej usunięcia.

Jedną z kluczowych funkcjonalności pluginu jest niewątpliwie opcja błyskawicznego dostępu do treści po zrealizowanej płatności. Użytkownik nie musi zatem czekać na dostęp czy też logować się dodatkowo, aby skorzystać z usługi.

Z kolei dla właściciela treści zawartych w WordPress dużym ułatwieniem okazuje się możliwość skorzystania z bardzo przejrzystych i rozbudowanych statystyk. Dzięki temu wiadomo, jakie treści sprzedają się na stronie, co cieszy się największą popularnością, a co wymaga korekty. W statystykach pojawia się lista wszystkich zakupionych kodów dostępu – tych aktywnych, ale i przedawnionych. Można oczywiście usunąć te ostatnie. Ponadto widoczne są logi bezpieczeństwa wraz z datą, statusem oraz adresem IP. Dostępna jest też opcja czyszczenia logów.

Widać zatem, że wtyczka Fast Micro Pay automatyzuje i przyspiesza procesy płatności online. Przede wszystkim nie trzeba tracić czasu na ręcznie wykonywane konfiguracje. Dzięki temu można poświęcić się tworzeniu nowych treści, aby jeszcze pomnożyć zyski.

Dlaczego warto zainwestować w Fast Micro Pay?

Warto podkreślić, że nie trzeba od razu kupować licencji FMP, ponieważ wtyczka jest dostępna w bezpłatnej wersji demo. Masz 3 dni, aby przetestować wszystkie funkcje i sprawdzić, jak Fast Micro Pay działa na konkretnym blogu. To duża zaleta tego rozwiązania.

Jednocześnie do wyboru pozostaje kilka bramek płatności, co zwiększa jego funkcjonalność. Każdy użytkownik doceni szybkość i zautomatyzowanie systemu płatności, a przede wszystkim natychmiastowy, po zapłacie, dostęp do treści wcześniej zablokowanych, i to bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności.

Plugin ten korzysta z ciasteczek przeglądarek, działa poprawnie z wtyczkami cache i umożliwia objęcie abonamentem całej strony.

Przeprowadzane transakcje są w pełni bezpieczne zarówno dla właściciela strony, jak i użytkownika. Jednocześnie wtyczka charakteryzuje się niezawodnością działania. Można swobodnie przygotować dowolne treści dla okna zakupowego (kod HTML/CSS), i co szczególnie istotne, z łatwością dostosować je do konkretnego designu strony.

Ten system płatności okazuje się również bezproblemowy w instalacji. Uruchomienie wtyczki Fast Micro Pay jest możliwe dzięki prostej instrukcji obsługi, także w formie poradników wideo. Jednocześnie dostaje się pełne wsparcie techniczne, więc nawet osoby niezbyt biegłe w kwestiach technicznych powinny sobie poradzić bez większych problemów zarówno z instalacją, jak i obsługą FMP.

Naprawdę szybko można uruchomić sprzedaż e-booków i audiobooków, funkcjonalność płatnych webinarów na platformie ClickMeeting czy innego rodzaju płatnych treści.

Zarabianie na oferowanych przez siebie treściach naprawdę się opłaca. Uruchomienie płatności online z pluginem Fast Micro Pay jest zatem olbrzymim krokiem w stronę budowania niezależności finansowej oraz pomnażania dochodu pasywnego.

Właścicielem wtyczki Fast Micro Pay jest Paweł Duda z Projekt Marketing.

Custom Sidebar

You can set categories/tags/taxonomies to use the global sidebar, a specific existing sidebar or create a brand new one.