porzadek na polce

Jak zmienić kolejność stron w PDF?

Dokładność i prostota edycji PDF

Ostatnio zaktualizowany:

Zmiana kolejności stron PDF jest czynnością prostą i łatwą do wykonania. Przedstawię poniżej kilka szybkich sposobów na manipulację kolejnością wyświetlanych stron. Metody te pozwolą Ci na lepsze zorganizowanie dokumentów w tym rozszerzeniu i naniesienie finalnych poprawek.

Niestety, rozszerzenie PDF nie jest formatem edytowalnym, a finalnym. Oznacza to, że z każdą zmianą czy edycją takiego pliku, wymusza na nas zapis do nowo wygenerowanego pliku.

Istnieją dwa sposoby na zmianę kolejności stron w PDF.

Oba z nich są bezpłatne. Wymienię dodatkowo jedną płatną aplikację do edycji takich dokumentów.

Metoda nr 1: Konwertery online

Są to konwertery PDF występujące w formie stron internetowych. Wystarczy wejść na odpowiedni adres strony, umieścić w nich plik PDF oraz zmiany kolejności stron online.

Jest to najszybszy sposób, jednak wiąże się on z wysłaniem PDF na zewnętrzny serwer, co w przypadku pliku z danymi osobowymi jest złym rozwiązaniem.

Zmiana kolejności PDF
Konwerter pdf – https://www.ilovepdf.com/pl/

Po wgraniu pliku PDF możesz zmienić kolejność stron, a następnie pobrać nowy dokument na dysk.

Metoda nr 2: Aplikacje do edycji PDF

Istnieją aplikacje, które pozwolą na dowolną manipulację takim plikiem. Nie jest to sposób najszybszy, ale najbardziej bezpieczny. O ile korzystasz ze znanych aplikacji.

Polecam zapoznać się z dwoma aplikacjami, pierwsza z nich to bezpłatna aplikacja PDFill Free Tools. Druga to pakiet biurowy WPS Office z dodatkowa aplikacja WPS PDF, której opcja przenoszenia stron wymaga wersji płatnej, premium.

PDFill Free PDF Tools to mały program, umożliwiający wykonanie ponad 20 funkcji na dokumentach PDF, możesz go pobrać stąd.

Wystarczy uruchomić aplikację i wybrać opcję Split or Reorder Pages.W nowym oknie zaznaczyć opcję Reorder Pages i wpisać nową kolejność strony. Po zapisaniu wygeneruje się nowy dokument. Aplikacja nie umożliwia podglądu strony, dlatego warto uruchomić podgląd dokumentu w innej aplikacji.

Reorganizacja pliku PDF
Aplikacja PDFill – Zmiana kolejności stron w PDF

Drugi program to WPS PDF, czyli część pakietu biurowego od firmy WPS. Pozwala on w sposób wizualny edytować pliki z tym rozszerzeniem oraz zmienić kolejność stron w dokumentach PDF.

Większość jego opcji jest płatna, w tym funkcja przeniesienia stron. Wystarczy, że pobierzesz program z oficjalnej strony i go zainstalujesz.

Następnie otwierasz dokument, przechodzisz do sekcjiStrona. W tym oknie możesz intuicyjnie przeciągać strony dokumentu i zmieniać ich kolejność. Po zakończonej reorganizacji dokumentu możesz go zapisać za pomocą przycisku WPS Office -> Zapisz Jako.

Zmiana kolejności w WPS PDF (rozwiązanie płatne)
Zmiana kolejności w WPS PDF (rozwiązanie płatne)

Custom Sidebar

You can set categories/tags/taxonomies to use the global sidebar, a specific existing sidebar or create a brand new one.