Jak zamienić plik PDF na JPG, PNG, GIF i z JPG na PDF

 w Oprogramowanie, Poradniki,

PDF jest rozszerzeniem dokumentów, które znane jest każdemu użytkownikowi. Korzystamy z nich bardzo często. Czytamy książki czy poradniki w tych plikach oraz dane z nich wykorzystujemy je w naszych studenckich sprawozdaniach, czy biurowych raportach.

W przypadku gdy chcemy użyć slajdu z PDF w naszej prezentacji PowerPoint, jesteśmy zmuszeni kombinować z tym, jak wyeksportować, zamienić plik PDF na zdjęcie w formacie JPG, PNG lub innym. Poniższy zestaw instrukcji rozwiąże ten problem za ciebie.

Konwertery online PDF do JPG

Konwersja online z formatu PDF do JPG to najłatwiejszy sposób. Wystarczy wejść na stronę www, podać plik PDF a aplikacja przekonwertuje go do pliku JPG. Należy pamiętać, że wysyłając taki plik na serwer zewnętrzny, niewiadome jest, co z nim się stanie. Właściciel strony może je automatycznie kasować lub przechowywać w celu przejęcia wrażliwych danych.

Rekomendowane strony www:

Konwersja dokumentu PDF na JPG wygląda następująco, przykład strony zamzar.

PDF do JPG online

PDF to JPG – strona internetowa zamzar.com

Konwertery dzielą plik PDF na poszczególne strony i generują z nich pliki JPG. Można to porównać do zrobienia zrzutu ekranu każdej strony PDF. Dzięki temu możemy wykorzystać poszczególne zdjęcie w naszej prezentacji. Pamiętajmy, że pliki zdjęć w formatach JPG i innych nie zawierają tekstu, tylko bitmapę. W takim PDF nie będzie możliwość zaznaczenia i skopiowania tekstu jak na poniższym zdjęciu.

Kopiowanie treści pdf

Po konwersji do JPG – tekst zostanie zamieniony na bitmapę, nie będzie możliwe jego zaznaczenie.

Bezpłatna aplikacja do konwersji PDF na JPG (PDFill Free Tools)

PDFill Free Tools pozwala na wykonanie 15 różnych operacji na plikach PDF m.in. konwersje z PDF na JPG oraz z JPG na PDF. Interesują nas opcja 10. Convert PDF to Images (1).

Aplikacja umożliwia konwersję do dużej liczby formatów graficznych. Dodatkowo można ustawić opcje kompresji plików JPG i ich rozdzielczości DPI.

  • PDF do PNG,
  • PDF do EPS,
  • PDF do JPG,
  • PDF do TIF,
  • PDF do GIF,
  • PDF do WMF,
  • PDF do BMP,
  • PDF do EMF,

Konwersja JPG do PDF Online

Analogicznie możemy wykonać konwersję JPG do PDF. Wyżej wymienione narzędzia internetowe posiadają takie opcje. Poniżej na jednym przykładzie:

Bezpłatna aplikacja do konwersji JPG do PDF (PDFill Free Tools)

Jeżeli wygenerowaliśmy pliki JPG z PDF, to możemy je ponownie skonwertować do jednego pliku PDF. W PDFill wybieramy 9. Convert Images to PDF. Ważne jest, by zaznaczyć opcję Use Image Size to Decide Page Size with DPI. Jeżeli ta opcja nie zostanie zaznaczona, to program doda marginesy, co zmieni wygląd wygenerowanego PDF-a.

Aplikacja połączy wybrane zdjęcia w plik PDF. W zależności od wybranych ustawień może dodać marginesy lub nazwę zdjęcia. Dokumenty PDF stworzone ze zdjęć nie będą zawierały tekstu.

Zostaw komentarz