zeszyt dokument pdf do jpg

Jak zamienić plik PDF na JPG i JPG na PDF? Poradnik dla początkujących

Ostatnio zaktualizowany:

Pracując przy komputerze, na pewno spotkałeś się z dokumentami w formacie PDF. Format ten jest bardzo popularny w przypadku książek, poradników czy jakichkolwiek informacji tekstowych i wspierany przez wszystkie systemy operacyjne oraz urządzenia mobilne.

Dlatego warto znać kilka rozwiązań, by móc lepiej pracować z tymi plikami. Artykuł polecam szczególnie studentom, którzy muszą drukować różnego rodzaju prace i wykłady.

⚠️Konwersja PDF do zdjęcia konwertuje tekst do formy bitmapy. Oznacza to, że nie będziesz mógł zaznaczyć elementu tekstu i go skopiować. Jeżeli chcesz uzyskać tekst ze zdjęcia. Musisz użyć aplikacji typu OCR.

Poniżej przedstawiam 3 sposoby na konwersje pliku PDF do JPG, PNG. Dowiedz się więcej o zaletach i wadach poszczególnych formatów graficznych.

Bezpłatna aplikacja PDFill Tools

Darmowa aplikacja PDFill Free Tools pozwala na konwersje dokumentów PDF do plików zdjęć. Każda strona PDF jest wyeksportowana do pojedynczego zdjęcia. Wybierasz z interfejsu przycisk Convert PDF to JPG. Następnie podajesz plik lub pliki PDF oraz opcje eksportu.

Program umożliwia eksport następujących formatów graficznych:

  • PDF do JPG
  • PDF do EPS
  • PDF do TIF
  • PDF do PNG
  • PDF do GIF (Format GIF nie tworzy pliku animowanego)
  • PDF do WMF
  • PDF do BMP
  • PDF do EMP

PDFree PDF Tools rozpocznie eksport każdej strony PDF do JPG. Poniżej film instruktażowy.

Jeżeli chcesz wygenerować dokument PDF ze zdjęć to wybierasz opcję Convert Images to PDF. PDFill umożliwia również zmniejszenie zdjęć, tak by na 1 stronie PDF znajdowały się np. 4 zdjęcia.

Aplikacje pobierzesz z tego linku.

Konwersja PDF do JPG poprzez stronę internetowa

Aplikacje internetowe pozwalają na zamianę PDF do plików JPG online. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową, która znajduję się pod zapytaniami „PDF to JPG converter online” w wyszukiwarce Google umieszczasz dokument. Aplikacja wyeksportuje strony w formie zdjęć i udostępni link do pobrania.

PDF do JPG online – Strona https://pdf2jpg.net/

⚠️Wysyłasz plik PDF na zewnętrzny serwer, administrator takiej strony może zobaczyć co zawiera twój dokument.

Konwersja PDF do JPG poprzez terminal (bash)

Powłoka systemowa pozwala na instalacje skryptów manipulujących i konwertujących pliki PDF. Przykładem jest biblioteka poppler-utils, która instalujesz za pomocą komendy sudo apt-get install poppler-utils. Jedna z nich ma nazwępdftoppm. Poradnik instalacji terminalna w systemie Windows 10.

pdftoppm opcje aplikacji
Opcje skryptu

Skrypt pozwala na eksport PDF do JPG, PNG, TIFF z możliwą kompresją, a także konwersją zdjęć do palety szarości lub czarnobiałych.

Należy przejść do folderu zawierającego plik PDF, a następnie wywołać następująca komendę z linii poleceń pdftoppm nazwapliku.pdf -jpeg nazwa. Poniżej film prezentujący możliwość skryptu.

 

Custom Sidebar

You can set categories/tags/taxonomies to use the global sidebar, a specific existing sidebar or create a brand new one.