Kategoria wpisów:

Historia

Rozwój branży IT zapoczątkowany został wiele lat temu. Przez ten czas stopniowo poznawaliśmy nowe rozwiązania z dziedziny przetwarzania informacji i wszelkiego rodzaju usług sieciowych. Powstawały i upadały kolejne firmy, wizjonerzy realizowali swoje pomysły, a w naszych domach pojawiał się coraz nowszy sprzęt.

W branży miało miejsce wiele wydarzeń, które warto teraz przypomnieć. W tym dziale będziecie mogli przeczytać ciekawe wpisy historyczne przedstawiające swoiste kamienie milowe w rozwoju Internetu i wszystkich związanych z nim technologii. Postaram się dostarczyć Wam sporo ciekawostek, a także przybliżyć istotne informacje na temat tego, jak zmieniał się Internet i jak wyglądała historia poszczególnych firm.

Poznacie również proces rozwoju stron internetowych i narzędzi wykorzystywanych podczas ich przygotowania, a także tworzenia się globalnego rynku internetowego. Razem dowiemy się wszystkiego, co warto wiedzieć o historii Internetu oraz rozmaitych narzędzi i technologii sieciowych.

Wyszukiwarka Google

Historia i usługi wyszukiwarki internetowej Google

Od początku lat 90. ubiegłego wieku, czyli od czasu, kiedy zaczęła funkcjonować sieć ogólnoświatowa (World Wide Web), Internet stale rozszerzał się o kolejne setki, tysiące i miliony stron internetowych, które składały się z niezliczonej wręcz ilości różnego rodzaju danych. Szybko stało się więc jasne, że konieczne jest uruchomienie narzędzia, które pozwoliłoby sprawnie przeszukiwać ten ogromny zasób informacji.