Kategoria wpisów:

Grafika komputerowa

Kompresja zdjęć a pikseloza

Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia? Czyli kilka słów o kompresji i optymalizacji wagi zdjęć!

Zmniejszanie rozmiaru zdjęć to nie magia, a prosta czynność, która powinna być obowiązkowa dla właścicieli stron i sklepów internetowych. W artykule występują najpopularniejsze i najlepsze narzędzia do prostej optymalizacji zdjęć, z która nawet początkujący użytkownik komputera powinien sobie poradzić! Czy wiesz że możesz zmniejszyć wagę zdjęcia o 80% bez znaczącej straty jego cyfrowej jakości? Dowiedz się więcej!

Darmowe zdjęcia - polecane serwisy

Skąd pobierać darmowe zdjęcia i fotografie stockowe?

Twórczość komputerowa, jak strony internetowe, gry czy filmy YouTube wymagają użycia zdjęć rastrowych, na które większość użytkowników nie może sobie pozwolić, a nie każdy ma pieniądze by płacić za każde zdjęcie użyte w internecie. W artykule zapoznam państwa z kilkoma dobrymi serwisami, które oferują darmową grafikę rastrową do wykorzystania komercyjnego na własnej stronie, gazetce czy prezentacji szkolnej.

Grafika wektorowa

Grafika wektorowa

Grafika wektorowa to jeden z najciekawszych obszarów projektowania graficznego, którego możliwości są naprawdę ogromne. Z uwagi na nieco większy poziom trudności w jej tworzeniu, została ona w pewnym momencie nieco wyparta na rzecz łatwiejszych, szybszych i bardziej efektownych ścieżek realizacji.

Grafika rastrowa - przykład

Grafika rastrowa

Grafika rastrowa jest to cyfrowa prezentacja obrazu poprzez siatkę pikseli, które są położone w pionie i poziomie – tzw. pixmapę, dlatego też jest jednym z rodzajów grafiki dwuwymiarowej.