Kategoria wpisów:

Google

Google od wielu lat jest wiodącą wyszukiwarką internetową na świecie i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. Narzędzie stworzone przez Larrego Page’a i Sergeya Brina posiada większość udziałów w rynku, zdecydowanie dystansując swoich konkurentów. Nic więc dziwnego, że to właśnie Google obecnie wyznacza trendy wyszukiwania informacji w sieci Internet.

W tej kategorii znajdziecie wpisy traktujące wyłącznie o wyszukiwarce Google i wszystkich usługach dostarczanych przez koncern. Poznacie najświeższe wiadomości, dowiecie się, jakie zmiany planują twórcy i do jakich celów wyszukiwarka może być wykorzystywana, a także odkryjecie wszelkie narzędzia Google, których można używać zarówno w ramach użytku codziennego, jak i w zakrojonych na szeroką skalę działań marketingowych czy pozycjonerskich.

Wspólnie odkryjemy zasady rządzące wyszukiwarką Google, a także dowiemy się, jak wielkie znaczenie ma ona dla światowego rynku internetowego. Mam nadzieję, że dostępne w moich wpisach informacje okażą się dla Was przydatne.

Wyszukiwarka Google

Historia i usługi wyszukiwarki internetowej Google

Od początku lat 90. ubiegłego wieku, czyli od czasu, kiedy zaczęła funkcjonować sieć ogólnoświatowa (World Wide Web), Internet stale rozszerzał się o kolejne setki, tysiące i miliony stron internetowych, które składały się z niezliczonej wręcz ilości różnego rodzaju danych. Szybko stało się więc jasne, że konieczne jest uruchomienie narzędzia, które pozwoliłoby sprawnie przeszukiwać ten ogromny zasób informacji.