Kategoria wpisów:

Definicje

Znajomość podstawowych pojęć internetowych, programistycznych i marketingowych okaże się przydatna nie tylko w szkole i na studiach, ale również w pracy zawodowej oraz podczas podnoszenia umiejętności w szeroko pojętej branży IT.

Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, dlatego w tym dziale poznacie wszystkie przydatne definicje i pojęcia, które pozwolą Wam lepiej poznać świat informatyki. W regularnie pojawiających się wpisach będę wyjaśniał między innymi kluczowe zagadnienia z dziedziny SEO, przedstawiał opisy najważniejszych narzędzi internetowych w tym różnego rodzaju platform webmasterskich, wskazywał na czym polegają zróżnicowane działania pozycjonerskie i optymalizujące, a także tłumaczył mnóstwo innych istotnych kwestii.

Na moim blogu poruszane będą również sprawy związane z marketingiem internetowym, dlatego możecie spodziewać się opisu zagadnień typowo reklamowych. Serdecznie zapraszam do wspólnego poszerzania wiedzy.

magento e-commerce

Magento

Magento jest ogólnodostępnym CMS-em sprzedażowym opartym o PHP: Zend Framework. Został oryginalnie zaprojektowany przez firmę Varien Inc., do dystrybucji wprowadzony w 2007 roku. Wg brytyjskiej Wikipedii, z badań poczynionych przez AheadWorks wynika, że w 2015 roku Magento obsługiwało prawie jedną trzecią największych spółek o charakterze e-commerce.

depozycjonowanie

Depozycjonowanie stron

Proces depozycjonowania stron rozumiany jest w sposób przeciwny od pozycjonowania. Polega więc na realizacji działań mających na celu obniżenie rankingu strony dla określonych słów kluczowych lub „zepchnięcie” innymi, neutralnymi stronami.