Kategoria wpisów:

Analityka internetowa

Skuteczne gromadzenie danych na temat użytkowników naszych stron internetowych pozwala w sposób skuteczny prowadzić ich rozwój, a także podejmować działania, które okażą się optymalne dla prowadzonej przez nas działalności.

Żeby stało się to jednak możliwe, należy dysponować odpowiednią wiedzą na temat sposobu zbierania wspomnianych danych i ich interpretacji. Na moim blogi pojawiać się będą wpisy, które przybliżą tematykę analityki internetowej, a także wskażą wszelkie sposoby na jej skuteczne prowadzenie.

Będę publikował poradniki wyjaśniające, jak korzystać z narzędzi Google i na czym dokładnie polega profesjonalna analityka, najciekawsze newsy i informacje z branży, a także rozmaite ciekawostki. Dla wszystkich chętnych będę prowadził również kursy, dzięki którym zdobycie wiedzę i umiejętności pozwalające na lepsze rozeznanie się w temacie.

Serdecznie zachęcam do regularnego odwiedzania tej kategorii – mam nadzieję, że przekazywana przeze mnie wiedza okaże Wam przydatna.

google-analitycs-dashboard

Analityka danych internetowych

Chcąc zrealizować skuteczną kampanię marketingową, należy poznać nie tylko swoje mocne i słabe strony, ale również potrzeby klientów, do których chcemy trafić oraz to.. jak się zachowują na stronie.. i np. jaki procent z nich ma wiek pomiędzy 18 a 25 rokiem życia?