google-algorytm-aktualizacja

Listopadowa aktualizacja recenzji Google 2023

Co nowego i jak się przygotować?

Ostatnio zaktualizowany:

Google opublikował listopadową aktualizację recenzji w 2023 roku. Jest to trzecia aktualizacja recenzji w tym roku i zapewne ostatnia, która wyszukiwarka potwierdzi. Dotychczas takich aktualizacji było osiem.

Firma poinformowała:

„Wydana została listopadowa aktualizacja recenzji 2023. W przyszłości, gdy system recenzji będzie ulepszany, nie będziemy już informować o przyszłych aktualizacjach na stronach statusu.”

W skrócie, oznacza to że Google, że nie będzie już ogłaszać przyszłych aktualizacji recenzji.

Jest to aktualizacja globalna, która dotknie nastepujące języki wyszukiwarki: angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, włoski, wietnamski, indonezyjski, rosyjski, niderlandzki, portugalski oraz polski.

Od aktualizacji kwietniowej 2023 roku Google przestało nazywać je aktualizacjami recenzji produktów, zaczęło nazywać je po prostu aktualizacjami recenzji. Oznacza to że aktualizacja nie dotyka tylko produktów, ale również usług i firm, miejsc oraz mediów np. recenzje gier, filmów.

W jaki sposób radzić sobie z aktualizacją?

Dokumentacja wyszukiwarki zaleca się tworzenie recenzji wysokiej jakości, które pomogą użytkownikom zdobyć informacje na temat produktów, usług, miejsc, gier, filmów lub innych tematów. Recenzje mogą pochodzić od eksperta, blogera lub członka redakcji strony internetowej…

Aktualizacja: 8 grudnia – aktualizacja została zakończona.

Custom Sidebar

You can set categories/tags/taxonomies to use the global sidebar, a specific existing sidebar or create a brand new one.